Reference domu se systémem Heatflow

Novinky:

Realizujeme další montáže Heatflow, nejvíce stropní provedení
podívejte se do referencí

Poptávkový formulář:

Vaše jméno (povinné)

Telefon (povinné)

Váš email (povinné)

Město

Váš požadavek


Kontakt:

Jiří Vašák
Vedoucí obchodního oddělení
mob.: +420 778 061 616
email: vasak@tepora.cz

 

 

 

Infra topení princip fungování infrazáření

viditelné spectrum gamma záření vhodné pro topení v budováchInfrazáření je pro lidský zrak neviditelné a můžeme jej vidět jen pomocí speciálních kamer, které dokážou toto záření, pomocí zástupných barev zobrazit.

Schéma infra záření vhodného pro topeníZ čistě fyzikálního hlediska je infračervené záření elektromagnetické vlnění, které se na stupnici elektromagnetického vlnění nalézá mezi červenou oblastí viditelného spektra na jedné straně a mikrovlnami na straně druhé. Jeho vlnová délka je mezi 760 nm a 1 mm. Toto záření je označováno jako záření tepelné a umožňuje přenos tepelné energie na různé povrchy bez zahřátí okolního vzduchu. Infrazáření je především přirozenou součástí slunečního záření. Země, která toto záření absorbuje, jej následně vyzařuje zpět, a tím přispívá k udržení našeho podnebí v příznivých podmínkách životu na Zemi. Zářící teplo je jednoduše forma energie, zahřívající tělesa přímo, proces zvaný konverze, a to bez zahřívání vzduchu, který je mezi nimi.

 

Není třeba mít obavy. Toto záření nemá nic společného s UV zářením (odpovědným za spálení a poškození kůže při opalování), anebo nukleárním zářením. Stejné infrazáření totiž vysílá i každé lidské tělo a generuje se v našich tkáních a vnitřních orgánech. Toto vyzařování infrazáření je spjato s nejrůznějšími druhy ozdravných tělesných reakcí. Energie infrazáření je potřebná k dosažení nejlepší možné ozdravné odezvy u tkání, které se nacházejí v ozdravném procesu. Tento fenomén se nazývá "resonanční absorpce".

Působení infrazáření na lidský organismus

Infrazáření má nezpochybnitelný kladný vliv na lidské zdraví a psychickou pohodu. I z toho důvodu je infrazáření hojně využíváno v medicíně. Aplikace tzv. suchého tepla u většiny lidí zlepšuje celkový subjektivní pocit a kromě psychické stránky působí infrazáření objektivně také na klouby, svaly a obecně měkké tkáně. Tato technologie je natolik bezpečná, že se používá již po řadu let na porodních sálech nemocnic, kde pomáhá novorozencům získat přijatelnou tělesnou teplotu.

Působení infrazáření na lidský organismusLékařské přístroje vyzařující infrazáření se volí v indikovaných případech k terapii generalizovaných a těžkých kožních chorob, u lokalizovaných problémů se pracuje pouze s pomocí malých zářičů. Asi nejvýznamnějšími chorobami, u nichž se k této terapii přistupuje, jsou zmiňovaná lupénka (psoriáza) v různých formách a atopický ekzém. Dále je možné využít jejich terapeutický efekt u pacientů s akné, různými typy para psoriáz, dalších forem ekzému, včetně kontaktního alergického ekzému, u vitiliga, sklerodermií a kožních reakcích po transplantacích.

Infra topení Heatflow

Infra topení Heatflow je systém, složený z mimořádně tenké, jen 0,5 mm silné topné fólie na základě dlouhovlnného infrazáření s biogenní vlnovou délkou, kterou lidské tělo vnímá velice pozitivně. Heatflow vytváří komfortní, zdravé teplo, které sálá rovnoměrně z celé konstrukce.

 

Infra fólie - uhlíková topná fólie

Využitím infrazáření, které folie Heatflow vyzařuje, se zahřívají zdi na teplotu vyšší než okolní vzduch a tím nedochází k srážení vzdušné vlhkosti. Nejen že je tak zabráněno rosení, ale působením infrazáření jsou vysoušeny zdi a na suché zdi nevznikají plísně.

 

 

 

Výhody topení vhodné pro astmatiky

Bezesporu nejvýznamnější stránka infravytápění je absence víření prachu a nižší teplota vzduchu, což je ideální pro astmatiky a alergiky.

 

 

 

 

2014 Tepora s.r.o. divize topeni-heatflow.cz prodej revoluční technologie vytápění Heatflow