Reference domu se systémem Heatflow

Novinky:

Realizujeme další montáže Heatflow, nejvíce stropní provedení
podívejte se do referencí

Poptávkový formulář:

Vaše jméno (povinné)

Telefon (povinné)

Váš email (povinné)

Město

Váš požadavek


Kontakt:

Jiří Vašák
Vedoucí obchodního oddělení
mob.: +420 778 061 616
email: vasak@tepora.cz

 

 

 

Časté dotazy

V této sekci jsme pro Vás připravili nejčastější dotazy, se kterými se často setkáváme u našich zákazníků. Jestliže zde nenajdete odpověď právě na tu svou otázku, neváhejte nás kontaktovat. emailem, nebo telefonicky a naši pracovníci se Vám budou rádi věnovat.

Tel. 00420778061616,  obchod@tepora.cz

Jak je možné topit ze stropu?  Vždyť teplo stoupá vzhůru.

V žádném případě, nechceme polemizovat o teorii, že teplo nestoupá vzhůru. Ano opravdu teplo stoupá vzhůru, ale folie heatflow nevytápí ohřevem vzduchu. Folie vyzařují infračervené záření až na vzdálenost 9m. Tyto vlny nahřívají celý vnitřní povrch v místnosti, tedy to co vytápí místnost jsou stěny, podlaha a strop rovnoměrně.  Proto je při použití folií Heatflow výrazně nízká doba zátopu. Příklad – slunce ohřívá silnici, přesně tak heatflow zahřívá podlahu

Je možné si folie nainstalovat svépomocí?

Bohužel, tyto folie musí instalovat jen certifikovaná firma, která má patřičné školení k instalaci. Jelikož se jedná o elektrické zařízení ani se nedoporučuje se svévolně do toho pouštět. V případě nesprávné instalace by bylo používání folie nebezpečné. Cena montáže není nikterak vysoká a zákazník má jistotu, že je vše správně zapojeno a získává i záruku na folie a práci  10 let.

Jaká je spotřeba fólií, jestliže mám tepelnou ztrátu 5 KW?

Jedná se o nejčastější dotaz. Fóliemi Heatflow dokážeme vytápět objekty na hranici tepelné ztráty domu. Z našich zkušeností ale víme, že naši zákazníci topili i pod tepelnou ztrátou objektu. Ale obecně, jestliže máte tepelnou ztrátu domu 5KW, maximální (a to opravdu maximum)  roční spotřeba bude 5000 kWh.

Mám nárok na sníženou sazbu elektriky?

ANO -Jestliže používáte k vytápění domu elektrické topení, máte nárok na sníženou sazbu elektriky, která je cca 2,9 Kč/kW v závislosti na poskytovatele el. Energie.

Mám nárok na dotace „zelená úsporám“?

Na žádné elektrické topení v současné době nemůžete dostat dotace „zelená úsporám“ i když spotřebou el. Energie při použití folií Heatflow se dostáváme značně do nižších čísel než při použití ostatních systémů.

Jaká je pořizovací cena folie Heatflow?

Cena samotné folie je 1250,- Kč bez DPH/m2. Samotná folie se ovšem nikdy nepoužívá. K plné funkčnosti systému Heatflow  je zapotřebí odrazová folie, butylová páska, nýty, očka a další komponenty. Celý seznam a položkoví rozpočet najdete v sekci ceník Heatflow. Konkrétní nezávaznou nabídku Vám rádi zpracujeme zde

Mohu folie heatflow nainstalovat přímo pod dlažbu?

Heatflow přímo pod dlažbu instalovat nemůžeme,  infra záření by lepidlo pod dlažbou vysušilo a dlažba by se začala hýbat a vypraskávat ve spárách. Jestliže chceme instalovat Heatflow pod dlažbu musíme nejprve vytvořit akumulační vrstvu, ve které se teplo roztáhne(min 3cm betonu / anhydritu nebo sádrovláknitá deska fermacel / cetris)

Kolik domů se již vytápí systémem Heatflow?

V České republice bylo do konce roku 2014 nainstalováno 278 domů a každý den tento počet stoupá. Na Slovensku je namontováno více jak 700 bytových jednotek. Dále se systém instalue Maďarsku, Řecku, Francii a také ve Skandinávii kde systém Heatflow patří mezi nejoblíbenější zdroj vytápění. 

Zničím folii když ji omylem provrtám?

Může se stát, že fólii provrtáte. V takovém případě se dá fólie jednoduše opravit, nemusí se měnit celá metráž.

Proč se musí fólie Heatflow instalovat v podlaze pod beton?

Folie Heatflow se instalují pod beton nebo jinou akumulační vrstvu z důvodu zachování a uložení energie. Heatflow vyzařuje infračervené vlnění, které  prostupuje akumulantem (např.beton, fermacel), nahřívá se a  poté vyzařuje dál do prostoru. Jestliže se akumulant nahřeje na požadovanou teplotu, folie vypne, ale naakumulované teplo dál prohřívá nášlapnou  vrstvu (dlažba, plovoucí podlaha)

Proč zrovna Heatflow? Proč né jinou konkurenční fólii?

Konkurenční fólie využívají páskové technologie ( Heatflow využívál této technologie v I. generaci fólií cca před 10 lety) Jejich nevýhoda je vysoká spotřeba díky neceloplošné technologii vyzařování (z pásků rozdrceného uhlíku naneseného tiskařským způsobem) a slabá životnost bez stálé účinnosti (nedokonalý spoj měděného pásku se stříbrným podkladem způsobuje elektrický oblouk a nefunkčnost jednotlivých částí). Páskové fólie nejsou určeny k instalaci pod akumulační vrstvu a neumějí tak využít hlavní výhody akumulace podlahy. Kvalita samotné PET fólie svírající technologii je v porovnání s heatflow na zcela nižší úrovni.

Heatflow používá patentovanou  celoplošnou technologi (uhlíková tkanina složená z uhlíkových vláken, uhlíkového tmelu a nanotrubic) a ta zaručuje efektivní využití energie, vhodnou vlnovou délku k akumulaci předmětů a možnost využití akumulační vrstvy (doporučená instalace pod akumulační vrstvu).  Patentovaná technologie spoje měděného pásku se stříbrným podkladem (vrstvou vodivého polymeru) zaručuje nejdelší životnost s garancí stálé účinosti.

Jakou má folie Heatflow životnost?

Díky patentové technologii folie Heatflow se garantuje stálá účinnost minimálně po dobu 30let nepřetržitého provozu. V našich středozemních podmínkách je  životnost folie na hranici 100 let. Třeba zdůraznit, že se jedná o bezúdržbový systém.

Není infrazáření škodlivé?

Heatflow vyzařuje úplně stejné záření jako vysílá každé lidské tělo, tedy je jím i dobře přijímáno. Více o infrazáření

Jakou má heatflow vlnovou délku?

Heatflow má vlnovou délku 5-20 mikrometrů

 

  

2014 Tepora s.r.o. divize topeni-heatflow.cz prodej revoluční technologie vytápění Heatflow